Paweł Sokołowski – CZAS FOTOGRAFII

Miejsce wystawy:

Data wystawy:

Data wernisażu:

WGS BWA, Galeria przy ul. Słowackiego 26, Wałbrzych
03-09-2021

13-10-2021
03-09-2021, 18:00

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy  „CZAS FOTOGRAFII” Paweł Sokołowski, w piątek 3 września  w godzinach od 18.00 – 20.00 do WGS BWA przy ul. Słowackiego 26.


W tym czasie będzie możliwe bezpośrednie spotkanie z artystą.W trosce o Państwa bezpieczeństwo, prosimy o zasłanianie w Galerii ust i nosa maseczką oraz o zachowanie dystansu. 

Paweł Sokołowski, artysta wizualny, fotografik i pedagog. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu, należy do Związku Polskich Artystów Fotografików. Zajmuje się fotografią dokumentalną, kreacyjną oraz eksperymentalną. Jego ulubiony obszar pracy artystycznej to dokument magiczny. Ostatnio poświęca się głównie technice mokrego kolodionu, pochodzącej z XIX wieku, która umożliwia długie czasy naświetlania.

Współtworzy kolektyw „StreetCollodionArt”, który jest zaliczany do „Nowej awangardy” posługującej się dawnymi technikami fotografii. Głównym obszarem zainteresowania grupy jest człowiek w przestrzeni publicznej. Największym, dotychczasowym osiągnięciem grupy jest projekt „7 objets d’Afrique 7 artistes photographes”, zwieńczony wystawą w paryskiej Galerie Bernard Dulon.

W latach 2009-2012 był kuratorem Galerii Fotografii w Świdnicy, gdzie opracował i prowadził cykl „Young Professional”. Był to pomysł prezentacji oraz określenia kierunku działania artystów fotografików, generacji dojrzewającej po reformacji ustrojowej 89 r. w Polsce.

W latach 2006-2012 prowadził prace nad autorskim projektem „Ludzie Czarnego Złota”, opisującym zmiany społeczno-kulturowe po likwidacji Dolnośląskiego Zagłębia Węglowego. Miał wówczas wielką przyjemność pracować z górnikami z Wałbrzycha i Nowej Rudy.

Jest to cykl dedykowany dziadkowi artysty, Franciszkowi Śliwie, który całym sercem należał do górniczej braci.

Paweł Sokołowski wychował się w Wałbrzychu, czuje się Dolnoślązakiem, choć obecnie mieszka w Berlinie.

Jego prace znajdują się w kolekcjach: Muzeum Narodowego we Wrocławiu, Muzeum Historycznego w Lubinie, Galerii Sztuki Współczesnej „Zachęta” we Wrocławiu oraz w zbiorach prywatnych .

Zobacz też:

https://www.walbrzych24.com/artykul/33069/nc/1/przygotowania-do-wystawy-czas-fotografii

https://www.walbrzych24.com/artykul/33114/walbrzyszanie-na-zdjeciach-pawla-sokolowskiego-wystawa-prac

Dołącz do Newslettera i bądź na bieżąco
z wydarzeniami w Wałbrzyskiej Galerii Sztuki BWA