ZIMOWE FERIE „W SKŁADZIE PORCELANY” – WARSZTATY CERAMICZNE


Zapraszamy serdecznie osoby indywidualne, całe rodziny oraz grupy zorganizowane do Centrum Ceramiki Unikatowej na Zimowe Ferie „W Składzie Porcelany”.


W okresie ferii zimowych od 15 stycznia do 25 lutego 2024 zapraszamy na warsztaty ceramiczne.


Miejsce: Centrum Ceramiki Unikatowej, ul. Piotra Wysockiego 29, 58-304 Wałbrzych

Data: 15.01 – 25.02.2024

Godzina: od poniedziałku do piątku od 13:00 do 18:00, w soboty od 9:00 do 13:00

Zapisy: tel. 74 667 09 21

Oferta dla grup zorganizowanych


Warsztat zdobniczy


  • Czas trwania: około 45 min.
  • Ilość: 25 os.
  • Cena: 30 zł/os.

Warsztat zdobniczy umożliwia uczestnikom udekorowanie porcelanowej figurki, która została odlana i wypalona w Centrum Ceramiki Unikatowej, w temperaturze 1200°C. Do zdobienia uczestnicy używać będą specjalnych farby, które nie wymagają dodatkowego procesu wypału. Figurka – słonik, żółwik, ptaszek została wykonana przy użyciu form roboczych pochodzących z Wałbrzyskiej „Porcelany Kristoff”. Po zakończeniu warsztatu unikatowe porcelanowe figurki będą gotowe do zabrania.


Warsztat kalkomanii


  • Czas trwania: 1 godz.
  • Ilość: 25 os.
  • Cena: 30 zł/os.           

Uczestnicy poznają jedną z technik zdobienia wyrobów porcelanowych, jaką jest kalkomania. Warsztat rozpoczyna się od zaprojektowania grafiki. Następnie uczestnicy mają do dyspozycji 5 kolorów kalki: czarny, żółty, czerwony, niebieski i zielony. Wycięta kalka stanie się materiałem do stworzenia niepowtarzalnej kompozycji, która nanoszona będzie na porcelanowe talerze lub kubki. Po warsztatach porcelanowe wyroby pozostaną w pracowni Centrum Ceramiki Unikatowej w celu wypalenia – utrwalenia kalki. Prace będą gotowe do odebrania lub wysyłki w ustalonym terminie. Oferta warsztatu skierowana do uczestników w każdym wieku.


Oferta dla osób indywidualnych


Warsztat ceramiczny


  • Czas trwania: 1,5 godz.
  • Cena: 35 zł/os.

Uczestnicy warsztatów otrzymują glinę szamotową (około 1,5 kg), z której mogą wykonać małą formę rzeźbiarską, kubek, talerzyk itp. Po warsztatach unikatowe wyroby w celu utrwalenia zostaną wypalone w piecu, a gotowa ceramika będzie do odbioru w ustalonym terminie lub dostarczona przesyłką kurierską. 


Warsztat „Pracownia ceramika”       


  • Czas trwania: 1,5 godz.       
  • Cena: 35 zł/os.

Uczestnicy poznają wszystkie etapy tworzenia porcelany użytkowej. Pod czujnym okiem prowadzącego wykonują czynności związane z odlewaniem. Kolejnym etapem będzie pozostawienie prac na kilka minut celem wyschnięcia. Po wyciągnięciu wyrobu z formy, uczestnicy dowiedzą się w jaki sposób należy przeprowadzić retusz odlanej figurki. Po warsztatach porcelanowe figurki pozostaną w pracowni celem wypalenia w temp. 1230 C. Prace gotowe będą do odbioru w późniejszym terminie.

Dołącz do Newslettera i bądź na bieżąco
z wydarzeniami w Wałbrzyskiej Galerii Sztuki BWA