Piotr i Witold Adamczyk AUTOPORTRET WEWNĘTRZNY

Miejsce wystawy:

Data wystawy:

Data wernisażu:

WGS BWA, Galeria przy ul. Słowackiego 26, Wałbrzych
01-12-2021

13-01-2022
01-12-2021, 18:00

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy malarstwa Piotra i Witolda Adamczyków „AUTOPORTRET WEWNĘTRZNY”, w środę 1 grudnia 2021 na godzinę 18.00 do WGS BWA, przy ul. Słowackiego 26.

W tym czasie będzie możliwe bezpośrednie spotkanie z artystami. W trosce o Państwa bezpieczeństwo, prosimy o zasłanianie w Galerii ust i nosa maseczką oraz o zachowanie dystansu.

WITOLD ADAMCZYK

Studia w Państwowej Szkole Sztuk Plastycznych (później Akademia Sztuk Pięknych) w Łodzi na kierunku wychowania plastycznego w latach 1987- 1992. Dyplom w 1992 r. w  pracowni malarstwa  prof. J. Bigoszewskiego.

Doktorat w 2013 r. w dziedzinie sztuk plastycznych w dyscyplinie artystycznej – sztuki piękne Wydziału Malarstwa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu pod kierunkiem prof. A. Leśnika.

Udział w 30 wystawach indywidualnych i 70 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Tworzy prace symboliczno-abstrakcyjne.

PIOTR ADAMCZYK

Studia w Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Edukacji Wizualnej w Łodzi. Dyplom z malarstwa u prof. Romy Hałat. Uprawia malarstwo nieprzedstawiajace oraz realizm. Współpracował wieloletnio z gazetami wykonując dla nich karykatury np. z Przeglądem Kolbuszowskim i Nowinami. Udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce.

Projekt „Autoportret wewnętrzny” jest kontynuacją poprzedniego wspólnego cyklu „Podobieństwa i różnice, różnice i podobieństwa”, eksponowanego w dziewięciu galeriach, w ośmiu miastach w Polsce na przełomie 2017/18 r., rezultatem którego  było dojście do koncepcji malowania j e d n e g o – w s p ó l n e g o  o b r a z u, będącego odpowiednikiem dojścia do naszej tożsamości – jako bliźniaków jednojajowych (stąd jeden obraz).

Wnętrza galerii, w których zaprezentujemy nasze prace, będą nie tylko odpowiednikiem naszych przeżyć w czasie tworzenia, lecz również naszego wspólnego wnętrza, w którym znajdowaliśmy się będąc jeszcze na początku naszej egzystencji. Jest to jakby jeszcze głębsze wejście w nasz jednorodny świat, a zarazem  b l i ż s z e dojście do naszego – mojego i brata istnienia.

O ile poprzedni nasz projekt artystyczny był prezentacją moich, brata i naszych wspólnych prac, o tyle w „Autoportrecie wewnętrznym” prezentowane są tylko nasze wspólne prace na rzecz rezygnacji z ego.

Zobacz też:

https://www.walbrzych24.com/artykul/34279/autoportret-wewnetrzny-braci-blizniakow

Dołącz do Newslettera i bądź na bieżąco
z wydarzeniami w Wałbrzyskiej Galerii Sztuki BWA