OŚ CZASU – MARIA BOR-MYŚLIBORSKA

Miejsce wystawy:

Data wystawy:

Data wernisażu:

WGS BWA, Galeria Centrum Ceramiki Unikatowej (Stara Kopalnia), ul. Wysockiego 29, Wałbrzych
05-08-2022

02-10-2022
05-08-2022, 18:00

Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy Oś Czasu Maria Bor–Myśliborska, w piątek 5 sierpnia 2022 na godzinę 18.00 do WGS BWA, Galeria Sztuki Współczesnej (Stara Kopalnia), ul. Wysockiego 29 w Wałbrzychu.

Projekt zakłada stworzenie retrospektywnej wystawy twórczości artystki rzeźbiarki Marii Bor-Myśliborskiej, która jako jedyna Wałbrzyszanka jest ujęta w wydawnictwie Who’s who in International Art,2000, Lausann. Wystawa powstanie w oparciu o zbiory, jakie posiada syn zmarłej, Sławomir Olszamowski. Kolekcja składa się z prac wykonanych w brązie, żeliwie, ceramice oraz gipsie. Ekspozycja zostanie poszerzona o dokumentację zdjęciową i opisową najważniejszych realizacji Marii Bor-Myśliborskiej w przestrzeni miejskiej.
Do wystawy powstanie katalog z obszerną dokumentacją zdjęciową i opisową dorobku artystki. Kolekcja zostanie zaprezentowana w nowych przestrzeniach Wałbrzyskiej Galerii Sztuki BWA, na terenie Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia. Podczas trwania ekspozycji, odbędą się oprowadzania kuratorskie po wystawie oraz spacery w przestrzeni miejskiej prezentujące Galerię Rzeźby Plenerowej, której to Maria Bor była pomysłodawczynią. Powyższe działania mają na celu pielęgnować pamięć oraz budować świadomość wśród społeczeństwa o naszym dziedzictwie kulturowym.

Kuratorzy wystawy: Sławomir Olszamowski, Ilona Sapka.
Koordynator projektu: Piotr Micek


Patronat honorowy nad wystawą objął Prezydent Wałbrzycha dr Roman Szełemej.


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.Autorzy zdjęć: Paulina Brzezińska (zdj. z wernisażu), Aleks Budziak (zdj. ekspozycji).


Dołącz do Newslettera i bądź na bieżąco
z wydarzeniami w Wałbrzyskiej Galerii Sztuki BWA