OFERTA WARSZTATOWO-EDUKACYJNA DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH W CENTRUM CERAMIKI UNIKATOWEJ 2023

WARSZTAT CERAMICZNY


Na zajęciach uczestnicy poznają cały proces technologiczny od projektu, przez formowanie w glinie i  wypał. Każdy z warsztatowiczów dostaje do dyspozycji kostkę gliny, z której może wykonać małą formę rzeźbiarską, kubek, talerz itp. Z uwagi na proces technologiczny prace są gotowe do odbioru po upływie 3 tygodni. Oferta warsztatu skierowana do uczestników w każdym wieku.


Czas trwania warsztatu: 1h


Cena: 30zł/os. przy odbiorze osobistym pracy lub 33zł/os. przy wysyłce kurierskiej


Maksymalna ilość uczestników: 25-30os.


WARSZTAT GARNCARSKI


Uczestnicy warsztatów pod okiem i przy pomocy instruktora próbują wytoczyć na elektrycznym kole garncarskim prosty kształt naczynia. Z uwagi na proces technologiczny prace są gotowe do odbioru po upływie 3 tygodni. Oferta warsztatu skierowana do klas 6-8 szkół podstawowych oraz klas szkół ponadpodstawowych.


Czas trwania warsztatu: 1,5h


Cena: 40zł/os. przy odbiorze osobistym pracy lub 43zł/os. przy wysyłce kurierskiej


Maksymalna ilość uczestników: 8 os


KALKOMANIA


Uczestnicy poznają jedną z technik zdobienia wyrobów porcelanowych, jaką jest kalkomania. Warsztat rozpoczyna się od zaprojektowania grafiki, następnie uczestnicy mają do dyspozycji 5 kolorów kalki: czarny, żółty, czerwony, niebieski i zielony. Wycięta kalka stanie się materiałem do stworzenia niepowtarzalnej kompozycji, która nanoszona będzie na porcelanowe talerze lub kubki. Po warsztatach porcelanowe wyroby pozostaną w pracowni Centrum Ceramiki Unikatowej w celu wypalenia – utrwalenia kalki i będą gotowe do odebrania lub wysyłki w ustalonym terminie. Oferta warsztatu skierowana do uczestników w każdym wieku.


Czas trwania warsztatu: 1h


Cena: 30zł/os. przy odbiorze osobistym pracy lub 33zł/os. przy wysyłce kurierskiej


Maksymalna ilość uczestników: 25-30os.


WARSZTAT ZDOBNICZY


Każdy z uczestników projektuje, a następnie samodzielnie ozdabia farbami na zimno porcelanowe kubki lub talerze, które później stają się unikalną pamiątką po wizycie w Centrum Ceramiki Unikatowej. Powstałe wyroby będą gotowe do zabrania, od razu po zakończeniu warsztatów. Oferta warsztatu skierowana do uczestników w każdym wieku.


Czas trwania warsztatu: 1h


Cena: 25zł/os.


Maksymalna ilość uczestników: 25-30os.


GIPSOWE MALOWANKI


Każdy z uczestników otrzymuje trzy małe formy rzeźbiarskie odlane z gipsu (po uprzednim ustaleniu formy mogą tematycznie nawiązywać do zainteresowań dzieci, pór roku bądź świąt). Za pomocą farb akwarelowych dzieci malują przestrzenne odlewy, tworząc unikatowe pamiątki. Warsztat jest skierowany do małych dzieci, pobudza wyobraźnię przestrzenną oraz uruchamia motorykę. Pomalowane wyroby będą gotowe do zabrania zaraz po warsztatach.


Czas trwania warsztatu: 1h


Cena: 20zł/os.


Maksymalna ilość uczestników: 25-30os.


WARSZTAT CERAMICZNO-GRAFICZNY


Uczestnicy mają za zadanie na własnoręcznie rozwałkowanym płacie gliny, przyciętym do wymiarów antyramy (format 18×13 cm) wyżłobić otrzymanymi narzędziami rysunek. Temat uzależniony jest od preferencji uczestnika. Następnie za pomocą gąbki nakładane są farby akrylowe. Kolejnym etapem jest odciśnięcie na szybie antyramy rysunku. Odciśnięty, kolorowy rysunek malowany jest czarną farbą akrylowa i po wyschnięciu złożony w postać antyramy. Praca gotowa jest do zabrania bezpośrednio po warsztatach. Oferta warsztatu skierowana do klas 6-8 szkół podstawowych oraz klas szkół ponadpodstawowych.


Czas trwania warsztatu: 1,5h


Cena: 35zł/os.


Maksymalna ilość uczestników: 15os.


LINORYT


Na zajęciach uczestnicy poznają proces wykonania odbitki graficznej w technice linorytu, samodzielnie projektują, wykonują oraz odbijają na prasie drukarskiej swoją pracę. Unikatowa grafika będzie gotowa do odbioru po zajęciach. Oferta warsztatu skierowana do klas 6-8 szkół podstawowych oraz klas szkół ponadpodstawowych.


Czas trwania warsztatu: 1h


Cena: 25zł/os.


Maksymalna ilość uczestników: 25os.


SZKLANY PEJZAŻ


Uczestnicy warsztatów, otrzymują płytkę szklaną w formacie kartki pocztówkowej z umocowanym drucikiem do zawieszenia pracy. Warsztatowicze mogą wykonać projekt pracy na wcześniej otrzymanej  kartce papieru lub bezpośrednio stworzyć pejzaż na płytce, farbami do malowania na szkle. Praca jest do odebrania, bezpośrednio po skończonych warsztatach. Oferta warsztatu skierowana do klas szkół podstawowych oraz klas szkół ponadpodstawowych.


Czas trwania warsztatu: 1h


Cena: 25zł/os.


Maksymalna ilość uczestników: 25-30os.


Kontakt w sprawie warsztatów:

tel.: 74 667 09 21 | mail: ceramika1@bwa.wabrzych.pl, ceramika2@bwa.walbrzych.pl, ceramika@bwa.walbrzych.pl

Dołącz do Newslettera i bądź na bieżąco
z wydarzeniami w Wałbrzyskiej Galerii Sztuki BWA